Socjalizacja na Naramkach to realizacja mojej własnej filozofii opartej na wiedzy, którą dotąd zdobyłam. Przeznaczona jest dla psów, które nadmiernie ekscytują się przy innych psach, obszczekują je, są agresywne lub lękliwe.

Socjalizacja

Dobra socjalizacja powinna sprowadzać się do kilku zasad:

BARDZO indywidualne podejście.

Każdy pies jest inny, każdy ma inne potrzeby, temperament, inne tempo nauki. Dostosowuję plan pracy do każdego psa z osobna.

Mała grupa.

Zbyt wiele psów na socjalizacji wywołuje wysoki poziom stresu u psów. Psy przestają wówczas myśleć, zaczynają działać instynktownie. Zależy mi na myśleniu psa i dążeniu do tego, by sam podejmował właściwe decyzje w jaki sposób działać.

Nowe kompetencje.

Wykorzystuję socjalizację do tego, by psy zdobywały nowe kompetencje, potrzebne im do tego, by radziły sobie w trudnych sytuacjach.

Przestrzeń.

Podstawa komunikacji między psami. Psy pracują na dużej przestrzeni, mają długie smycze. Nie przychodzą ciągle w to samo miejsce, dzięki czemu nie przyzwyczajają się do sytuacji „szkoleniowej”. To sprawia, że szybciej przenoszą nowe zachowania do codziennych sytuacji.

Wiedza.

Właściciele psów nie tylko dowiadują się po co mają ćwiczyć, dostają w pakiecie wiedzę o tym DLACZEGO działamy w określony sposób.

Wzmocnienie pozytywne i nie tylko.

Moje doświadczenie mówi: najpierw pokaż psu za co może być nagrodzony, potem dopiero możesz traktować brak nagrody jako karę. Nie stosuję awersji, co nie oznacza, że pies nie może doświadczyć kary za niepożądane zachowania.

 

Podsumowując, tu ani Ty ani Twój pies nie będziecie chodzić w kółko w grupie kilkunastu psów, nie zostaniecie wrzuceni do jednego worka, a Twój pies nie będzie korygowany za swoje zachowanie.

Natomiast będziecie musieli przestrzegać jednej, najważniejszej zasady: od momentu rozpoczęcia zajęć, nie wolno Wam będzie chodzić  na wybieg oraz witać się na smyczy z innymi psami. Bez tego, szkoda czasu na socjalizację, bo to tak jak byście robili trzy kroki w przód, a następnie osiem w tył.

Zapraszam wytrwałych i zmotywowanych właścicieli. Wspólnie ogarniemy każdy psi bajzel 😉